Kad dinamiskā vasara atstāta aiz muguras, var mazliet nomierināties un nodoties pārdomām par vienu otru lietu saistībā ar iemīļoto hobiju – sauļoties bez liekiem apģērba gabaliem.

Vēlmi iet pretim sabiedrības vairākumam un sauļoties bez peldbiksēm vai peldkostīmiem pamato dažādi. Tā dabiskāk, brīvāk, iegūstams estētiskāks iedegums. Tas tiešām ir tā, taču šķiet, ka pastāv iespēja netiekties attaisnot savu izvēli tikai tāpēc, ka piederi it kā mazākumam. Ja ir kāda “lielā” atziņa, kas radusies atrodoties pliko pludmalē, tad tā ir tāda, ka patiesībā jau nekas nemainās. Citā pludmalē cilvēks atnāk, izģērbjas un uzvelk mugurā peldkostīma “gabaliņus”. Nūdistu pludmalē cilvēks atnāk, izģērbjas un tāds arī paliek. Tā arī visa “tehniskā” atšķirība. Visas lielās diskusijas un šķēpu laušanas par tēmu ir veltas, jo nekas jau sevišķi nemainās. Tāds pats pludmales apmeklējums kā jebkurš cits.

Cita lieta – subjektīvā sajūta kailam esot, it sevišķi sākumā, kad tas vēl ir kaut kas “jauns”. Saules, vēja un ūdens pelde uz visas miesas ir pavisam kas cits. Pati brīvība no apģērba pieskārieniem – pagulēt, pastāvēt, pastaigāties pa siltajām smiltīm…

Kas vēl savādāk? Savādāk ir tas, ka nav redzamas pārģērbšanās būdiņas. Savādāk ir tas, ka kopējā ainava ir vizuāli “mierīgāka” – nav raibās zili zaļi dzeltensarkanās dažāda kalibra peldapģērbu ņirboņas. Nav. Ir tikai kaili augumi, lielākoties labi iesauļoti. Tas izskatās harmoniskāk uz dzelteno smilšu fona un jūras fona.

Sākumlapa

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s