Es domāju, ka ne visi kailo pludmales apmeklētāji vēlas sevi dēvēt par nūdistiem. Kāpēc gan, darot kaut ko pietiekami dabisku, būtu sev jāpiešķir speciāls epitets?

Jo ir nūdisti, kas dzīvi bez drēbēm izjūt kā iekšēju aicinājumu, vai vismaz tā saka, un ir cilvēki, kas vienkārši priekšroku dod pludmales apmeklējumam un sauļošanās procesam bez drēbēm. To saku tīri lielākas skaidrības pēc. Nav tā, ka ir nūdisti “pēc pārliecības” un visi pārējie “lūriķi” vai citādi nepieskaitāmie. Domāju, ka lielākā daļa ierodas kailo pludmalē, jo tajā var bez bažām nomest drēbes. Tas ir lielāks vienojošais faktors, nekā jebkādi epiteti.

Šī ir arī vieta, kur domas dalās. Nūdistu pludmales apmeklētāji “ar stāžu” ar lepnumu sevi pieskaita pie īstiem nūdistiem. No vienas puses, pareizi, katrai lietai nepieciešams savs vārds. No otras puses, jebkurš cilvēku dalījums grupās (nūdisti – tekstilnieki, savējie – svešie) ir savā ziņā mākslīgs un sevi īpaši izcelt tikai pēc tā, kādā “tērpā” pavadi laiku vasarā pludmalē ir lieki. Līdzko nodēvējamies par “īpašu” ļaužu kategoriju – nūdistiem, sabiedrības acīs kļūstam par speciālu grupu un noslēdzamies, padarām savu pasauli svešu. Ne velti raksta, ka Latvijas nūdisti esot “noslēgta vide“. Domāju, ka daudz tuvāk kailsauļošanās un arī natūrisma principiem ir atvērtība apkārtējiem un brīvība no visādām birkām un epitetiem. Tas vismaz ir mans viedoklis.

Starp citu, kaut arī kopumā atmosfēra pliko pludmalē ir brīva un patīkama, maldīgi iedomāties, ka visi cilvēki te ir bez kompleksiem, apgaroti vai gudri. Drīzāk tā, ka pliko pludmalē arī ir savs sabiedribas spogulis – kā jebkurā citā vietā, kur apgrozās cilvēki.

Sākumlapa

Advertisements

2 Replies to “Nūdisti vai kailsauļotāji”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s