Tīri “sporta pēc”, varētu arī aprakstīt iemeslus, kāpēc “pa pliko” liekas labāk… tiem, kas tā sauļojas. Tātad:

Ērtības

Šis nav iemesls, kādēļ kļūst par nūdistu, tomēr nevar noliegt virkni tīri praktisku ērtību. Kailsauļotājam atkrīt vairāki “prieki” – pārģērbšanās būdiņā (vai krūmos), “diskrētā” pārģērbšanās dvielītī, slapjas veļas stūķēšana somā, peldbikšu žāvēšana mājās. Arī tad, ja peldbikses vai peldkostīms aizmirsies mājās (vai nemaz nav), pludmales diena itin nekā nezaudēs.

Kailsauļotāja “process” ir gaužām vienkāršs – atnāc uz pludmali un izģērbies. Prom ejot – apģērbies. Tā ir ērtība, pie kuras ātri pierod un tikai tad, ja kādreiz atkal nākas spēlēt pārģērbšanās teātri, nākas pie sevis konstatēt, kāda ērmota padarīšana ir peldkostīmi 😉

Turklāt, ir situācijas, par kurām pirmajā brīdī nemaz nenākas aizdomāties. Iedomājamies atvaļinājuma pēdējo rītu kādā dienvidu kūrortā – vēl gribas uzlikt tādu kā punktu uz “i” labi pavadītajam laikam ar vienu rīta peldi, bet – pēc stundas jau jākravā somas un jādoas atpakaļceļā. Ja jums pa rokai nūdistu pludmale, tad nav nekādu šķēršļu – nav problēmu realizēt ieceri. Ja jums šādas pludmales nav, tad jārēķinās ar slapju peldveļu, kuru būs jāliek ceļa somā un… visticamāk gribēsies arī iztikt bez romantiskās peldes.

Estētika vai “iedegums bez strīpām”

Tā vai citādi, bet atrašanās saulē un pludmalē rada to mazo blakus efektu, ka āda iegūst pigmentu. Nav nekas iebilstams pret tiem, kas saka, ka arī balta, neiesauļota āda ir skaista. Kāpēc gan ne. Tomēr citiem sava baltā āda liekas spocīga un prasās kādu pigmentu, kas palielinātu savas ārienes estētisko vērtību. Tomēr taču labāk gūt prieku par sevi spogulī, nekā vaikstīties nepatikā. Tātad ejam vien saulītē un, ne ar ko nepārspīlējot, iegūstam sev tīkamu brūnumiņu. Tiktāl viss tēmā būtu skaidrs. Dīvainība sākas tad, kad vasaras saule, itin neko nesaprotot un nešķirojot, sapigmentē tai redzamās, apģērba neapsegtās daļas un apsegtās daļas paliek tik pat bālas kā līdz šim… nu gan vairs nav ne šis ne tas. Ne vairs bāluma, ne īsta iedeguma. Spoks esi… pat ne zebra, spoks. Tad nu nevilšus nākas vien domāt, kā izvairīties no šāda “kāzusa” un saulei konsekventi parādīties bez “civilizācijas plāksteriem”.

Un tā nu sanāk, ka tiem, kas sauļojas kaili, patīk vienmērīgs auguma tonis un netīk balti dibeni, baltas strīpas, baltās joslas. Un kam gan viņas arī patiesībā būtu vajadzīgas?

Ja nu vienīgi ipašiem “strīpu” māksliniekiem…

Plikam labāka jušanās

Peldkostīmam, kā jebkuram apģērbam, ir savs svars. Tas varbūt ir niecīgs, tomēr peldkostīma materiāls ir specifisks, sintētisks. Elastāns notur materiālu uz miesas. Var nelikties traucēties, tomēr, tikai tad, kad novilkts šis peldbikšu/peldkostīma mazumiņš, atklājas sajūta, par kādu iepriekš nebija iespējams iedomāties.

Tāds elementārs vieglums. Tīri fiziski tā ir lieliska, brīva sajūta. Pagulēt, pasauļoties, aiziet nopeldēties, pastāvēt smiltiņās, tāpat vien pastaigāties turp un atpakaļ, jūtot sava ķermeņa motoriku un siltas smiltis zem kājām…

Gan par šo tēmu, gan par sava kailuma pieņemšanas procesu interesants raksts “Ievas” 7. augusta numurā, kur izsakās psiholoģe Kristīne Balode.

Pavisam īss kopsavilkums – kailums ļauj labāk sajust un uzņemt dabas doto enerģiju.

Bez drēbēm cilvēki vizuāli harmoniskāki

Šim punktam daudzi nepiekritīs, vismaz attiecībā uz kailiem vīriešiem, pensionāriem, vai korpulentiem cilvēkiem. Un tomēr, gandrīz visi minētie kaili izskatās ne sliktāk (vai pat labāk) kā peldkostīmu “apsegti”. Cita lieta – pie kā esam pieraduši kā “normas” – apģērbta cilvēka skata, vai kaila cilvēka skata.

Esat pievērsuši uzmanību “apģērbtajiem” suņiem? Vai neliekas tas komisks skats? Taisnība, suņus parasti neģērbj, tāpēc apģērbts suns liekas smieklīgs. Pēc dzīvnieka vairs īsti neizskatās. Ar cilvēka apģērbu nav nemaz tik ļoti savādāk. No tīri estētiskā viedokļa (un to reti kurš apzinās), apģērbs cilvēka izskatam papildus skaistumu nepiešķir. Labākajā gadījumā apģērbs nepadara neglītāku. Labākajā.

Un peldkostīms itin nemaz nepadara skaistāku, tikai mazliet apklātāku. Maldās tie, kas domājas ar peldkostīmu kaut ko nevēlamu noslēpjam vai nerādām. Par maz tās drēbes tur ir, lai noslēptu.

Kāds iebildīs, ka veci onkuļi un tantes nu gan kaili nav smuki. Un kas par to? Vai peldkostīmā viņi uzreiz kļūst smuki? Vai tikai smuku augumu drīkst rādīt? Vecums “spīd” katram un arī tad ir tiesības dzīvot un izbaudīt to, kas dots.

Kopsavilkums: Ne katram ir tādi līdzekļi vai pietiekama gaume, lai sevi labi ietērptu peldapģērbā. Dabas veidotais tomēr ir skaistāks.

Te nav “modeles auguma” kults

Es sliecos domāt, ka nūdisti rūpējas un kopj savu ķermeni – mazliet vairāk nekā ikdienas pludmales apmeklētāji. Ja reiz tas būs redzams kails, tad nav vienalga kā tas izskatās. Taču neesmu dzirdējis nievājošos izteicienus (vai skatienus) par kāda cita nūdistu pludmales apmeklētāja ārieni. Jo tas nu tiešām nav galvenais. Ārienes apveidi ir tik sekundāri, salīdzinot ar guvumu, ko dod iespēja brīvi un nepiespiesti pavadīt laiku.

Nevienu pliko pludmalē īpaši neinteresē izskats. Ja esi pievilcīgs, tevi pamanīs; ja neesi, tas nevienu netraucēs.

Nožāvējamies saulītē

Peldkostīms jau ir laba lieta… bet tikai kamēr sauss:) Slapja sintētika ir kaut kas tiešām nejauks – it sevišķi brīdī, kad viss ķermenis jau sauss, tikai atsevišķas “daļas” vēsinās zem tās… brr.

Labāk ieej ūdenī pa pliko, iznāc ārā, pastāvi saulē minūtīti vai divas un tad, jau viscaur sauss, apgulies uz dvielīša. Sildies un priecājies.

Kailums atceļ sociālās atšķirības

Nometot pēdējo apģērba gabalu, krīt arī pēdējā zīme par piederību sabiedrībai. Kails tu esi kails, nevis pilsonis, darbinieks, ģimenes loceklis, utt. Kails neko no sevis nenotēlosi, un arī nevajag – dabiskums ir daudz tīkamāka lieta.

Jā, atrašanās nūdistu pludmalē ir “atpūta no sabiedrības” – līdz ar to, no ikdienas. Protams, nūdistu pludmalē veidojas atkal sava sabiedrība, bet tas jau ir cits stāsts.


poga

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s