Vai nūdistu pludmalē pieklājas atrasties augstiem ierēdņiem, bērnudārza audzinātājām, skolas direktoriem un citiem, kam “statuss neatļauj” tādu “vaļību”?

Par to varētu gari spriest un lauzīt šķēpus – tomēr būtība ir tāda, ka nūdisms, sev atvēlētajā vietā, itin nevienam netraucē, nekaitē un nav arī nekāda izvirtība, bet gan cilvēka brīvā laika izvēle. Kādam patīk bokss un kādam basketbols, tāpat kāds iet uz parasto un kāds uz nūdistu pludmali atpūsties (un kāds iet pat pliks pirtī!). Nav itin neviena laicīgās sabiedrības likuma, vismaz Latvijā, kas nūdismā redzētu ko sliktu.

Tāpēc katram, kam kailsauļošanās praktizēšana liekas nesavienojama ar savu sabiedrisko darbību, sev jāpajautā – vai es personiski tiešām uzskatu, ka, kails atpūšoties, daru kaut ko sliktu? Ja jā, tad varbūt tiešām jābeidz darīt tas “sliktais”. Turpretim, ja uzskati, ka tavs dzīvesveids ir veselīgs, tad kāpēc par to būtu jākaunas? Mēs nekaunamies publiski iedzert pa vīna glāzei, pat šņabja glāzei ne, bet par kailsauļošanos – iespējams, ļoti veselīgu izvēli, kaunējamies?

Jākaunās tikai no tā, ko pats uzskati par sliktu. Tas, ko uzskati par labu, jāaizstāv.

Nav jau arī gluži vairs padomju laiki, kad visiem bija jādomā vienādi un partijai un dzimtenei bija daļa gar to, ko dari brīvajā laikā un vai neaizraujies ar kaut ko “buržuāzisku”. Būtu tā kā laiks no tādas domāšanas raisīties vaļā.

Tāpēc atļaušos uzskatīt, ka veselīgi domājošam cilvēkam viņa sabiedriskā karjera un kailsauļošanās ir savienojamas lietas; vismaz kamēr vien pats ir pārliecināts par savu izvēli un spēj to aizstāvēt pret iespējamo sabiedrisko “domu” 🙂

Sākumlapa

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s