Kas ir kailums

Kailums ir stāvoklis, kādā mēs nākam pasaulē. Tas ir mūsu dabiskais stāvoklis. Kailums nav tas pats, kas sekss; kailums ir vienkārši tas, kas tas ir – stāvoklis, kad nav notikusi nekāda apsegšanās.

Vienīgais racionālais pamatojums apģērba valkāšanai ir siltuma saglabāšana gaisa temperatūrā, kad kailam atrasties ir pārāk auksti, vai arī tieši otrādi – lai pasargātu sevi no pārmērīga saules karstuma (piemēram, valkājot salmu cepuri). Visas pārējās apģērba nozīmes ir nevis racionāli pamatotas, bet izdomātas, izfantazētas, uzspiestas sabiedrībai ar propagandas metodēm.

Es te nenostājos, piemēram, pret skaistu apģērbu, frizūru. Tomēr skaists apģērbs vai frizūra itin nekādi nav nepieciešams cilvēka eksistencei – tā ir izfantazēta, izdomāta, “pievienotā” vērtība… pretstatā, piemēram, vienkāršai cepurei, kurai būtu jāpasargā no aukstuma (tas ir tiešām svarīgi izdzīvošanai), bet kuru kāda meitene -20 grādu temperatūrā neliks galvā, jo tā sabojās frizūru un izskatīsies “nekruta”. Tā bija atkāpe.

Būtisks moments ir tas, ka kails cilvēks nekādi nav šķirts no dabas. Būdams kails, viņš ir tiešā saskarē ar elementiem (zemi, gaisu, sauli, ūdeni), var uzņemt šo elementu enerģiju.

Kailums var būt uzbudinošs, un var arī nebūt – viss atkarīgs, par ko domā un kur skatās. Jā, ar seksu nodarbojas kaili – bet ne jau tāpēc, ka kaili. Ar seksu var nodarboties arī pusapģērbti, vai pat gandrīz pilnībā apģērbti. Vienkārši sekss un kailums pastāv tikpat ilgi cik cilvēce. Sekss bija jau tad, kad vēl nebija apģērba. Skaidrs, ka abi iet rokrokā. Taču kailums pats par sevi nav tas pats, kas sekss. Tad jau kailam zem segas gulēt arī skaitītos “sekss”. Vai arī – kailā rokā paņemt ābolu un apēst arī skaitītos “sekss”.

Taisnība, cilvēks ir seksuāla būtne un kailums pietuvina cilvēku viņa paša seksualitātei. Tomēr lielākā mērā kailums cilvēku pietuvina dabai, un pašam sev. Un seksualitāte ir daļa no dabas procesa un katra cilvēka.

Jāsecina, ka kailums cilvēkam ir pietiekami dabisks stāvoklis. Tomēr “dabisks” nebūt vēl nenozīmē “pierasts”. Pieraduši varbūt esam pavisam pie kaut kā cita – pie apģērba. Tādēļ jebkura atrašanās kailam pirmoreiz saistās ar pieraduma maiņu.

Sākumlapa

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s