Cilvēks pēc dabas ir tāds radījums, kuram apkārtējo viedoklis liekas svarīgs. Pārsvarā mēs neesam gatavi darīt neko, par ko varam saņemt no apkārtējiem nopēlumu. Pat ja šis nopēlums ir tikai teorētisks un būs domās, nevis vārdos vai rīcībā, mēs ar to rēķināmies un nedarām to, par ko var būt slikti.

Kāpēc tad ir cilvēki, kas gatavi nomest drēbes nūdistu pludmalē? Tas tomēr jebkurā citā vietā izpelnītos nosodījumu. Kāpēc tad nūdistu pludmalē novilkt drēbes nav grūti?

Acīmredzot izskaidrojums ir tas pats – šajā pludmalē norma ir būt neapģērbtam un vienīgais, par ko varētu saņemt nosodījumu ir nenovilkts peldkostīms. Tātad būtībā princips nemainās, mainās tikai vērtību saturs.

Un rezultāts ir tāds, ka nevajag nekādu īpašu drosmi, lai nomestu drēbes nūdistu pludmalē.

Drosmi, vai zināmu nekaunību vajag, lai, šeit ierodoties, atstātu peldkostīmu mugurā. Un ir tādi, kas arī nūdistu pludmalē iedomājas, ka, ja sabiedrības lielākai daļai norma ir peldkostīms, tad arī šeit tajā atrasties ir normāli. Tas gan nav tiesa. Nūdisti ir kā sabiedrība sabiedrībā un šajā vidē ir traucējoši, ja kāds pa vidu defilē ar drēbju paliekām, vai tas būtu vīrietis, vai sieviete. Neviens jau neko neteiks, bet tas nenozīmē, kas tas neizraisītu nepatiku. Ja jau visi, tad visi.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: