Novērots, ka varbūt reizi gadā (vai varbūt reizi divos vai piecos gados) kādā vasaras dienā Vecāķu nūdistu pludmales sākumā ierodas pašvaldības policija. Pašvaldības policisti gan visticamāk nebūs noskaņoti agresīvi un centīsies jautājumu risināt samiernieciski. Bet fakts paliek fakts. Kāds ir sūdzējies un policija uzskata, ka ir pietiekams pamats braukt un aizrādīt.

Iespēja, ka tas notiks kaut kur citur, nevis Vecāķos, ir krietni vien zemāka, jo Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā un pat Bolderājā nūdistu pludmales ir pašvaldību atzītas un iezīmētas. Tāpat Saulkrastu policija, ja var ticēt pirms pāris gadiem televīzijā teiktajam, neuzskata, ka nūdisms traktējams kā likumpārkāpums, ja tiek praktizēts tādā vietā, kur nūdisma piekritēju ir vairākums.

Arī Vecāķos tāda lieta notiek reti un varbūt par to pat nebūtu vērts runāt. Tomēr nekad jau nevar zināt, kā būs uz priekšu. Kā zināms, pašvaldības policijas rūpes par dažādām lietām izriet no “iedzīvotāju aktivitātes”. Ja kāds zvana, tad policijai kaut kas jādara. Jāreaģē. Un mēs jau nezinām, kurā brīdī kāds zvanītājs aktivizēsies un sāks zvanīt katru dienu (cik nu vasarā vispār to saulaino dienu ir…).

Vecāķos ir ļoti plaša sabiedriskā pludmale, tomēr ir cilvēki, kam ar to nepietiek un viņi gatavi iet gandrīz kilometru no Vecāku pludmales galvenās ieejas, sameklēt sev vientuļu stūrīti un tad viņiem pēkšņi ir traucēklis – nūdisti. Nūdisti viņiem “lienot virsū”, nepulcējoties vien savā zonā, bet jau ejot iekšā parasto cilvēku pludmalē. Protams, ka tas nav taisnība. Neiet nūdisti Vecāķu publiskajā pludmalē. Bet tūlīt aiz tās beigām gan. Un tas kādam var nepatikt. Un tad var sekot zvans pašvaldībniekiem.

Lai nebūtu vieta minējumiem un “viedokļu dažādībai”, uzreiz jāpasaka, ka tajā brīdī, kad kādā pludmales daļā to cilvēku, kas sauļojas kaili, ir nospiedošs vairākums, tiem, kas tur ir pelkostīmos, nav juridiska pamata sūdzēties, jo Latvijas likumi nenosaka, kāds apģērbs pludmalē ir norma. Ja ir tāds likums, tad lūdzu, likuma nosaukumu, pantu un punktu galdā.

Tātad tas, kas nosaka pieklājības normas pludmalē ir pludmales apmeklētāju vairākuma intereses. Ja vairākums ir peldkostīmos, tad var vērsties pret tiem, kas nav peldkostīmos. Ja vairākums ir bez peldkostīmiem, tad var vērsties par “sīko huligānismu” vienīgi pret tiem, KAS IR PELDKOSTĪMOS. No juridiskā viedokļa. Un šo niansi būtiski saprast. Jo pašvaldības policijas darbinieki to nezinās.

Bet ir vēl viens moments. Apmēram 200 metrus aiz Vecāķu oficiālās pludmales beigām beidzas arī Rīgas pašvaldības teritorija. Neviena Rīgas pašvaldības mašīna nav tiesīga tur tālāk braukt un kaut ko koriģēt. Tur pašvaldībnieki var atbraukt tikai no Carnikavas, bet ir gaužām maz ticams, ka tur kādu kas traucēs un ka tas notiks.

Tātad, ja kaut kas mainās un pašvaldības policija no Rīgas puses sāk parādīties biežāk nekā reizi gadā, varam paiet mazliet tālāk.

Pačekojam mobilajās kartēs, kur beidzas Rīgas pašvaldības teritorija aiz Vecāķiem un esam tur. Apmēram tur, kur tā pašdarbnieciski savulaik uzliktā zīme.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s