Kamēr vien turpinās Latvijas vasara, tepat uz vietas var izbaudīt kailsauļošanās priekus un jaukas pludmales.

Tomēr pilnvērtīgi tie ir tikai kādi četri mēneši gadā – no maija vidus līdz augusta beigām. Ko darīt pārējos astoņus mēnešus? Skumt un ilgoties? Vai tomēr paskatīties citu, siltāku valstu virzienā?

Ņemot vērā, cik Latvijas vasara ir īsa, aktualizējas jautājums par nūdisma iespējām pasaulē.

Spānija

Spānijas īpatnība ir tā, ka spāņi vispār diezgan brīvi pieiet tam, cik lielā mērā un kā cilvēki ģērbjas vai neģērbjas pludmalē. Būtībā spāņiem šie jautājumi nav īpaša tēma. Kaut arī piekrastes pilsētu centrālajā pludmalē kailiem sauļoties nav pieņemts, nūdistu pludmales atradīsiet uz abām pusēm no gandrīz katras pilsētas.

Barselonā viena nūdistu pludmale (Mar Bella) atrodas pilsētas ietvaros. Agrāk Barselonā viena nūdistu pludmale bija praktiski pilsētas centrā, taču tad tur uzcēla lielu hoteli un arī aizliedza kailiem sauļoties.

Maljorkas sala, Spānija
Es Trenc pludmale Maljorkā tiek uzskatīta par vienu no jaukākajām nūdistu pludmalēm pasaulē.

mallorca-es-trenc3

Formenteras sala, Spānija

Formenteras sala tradicionāli zināma kā nūdistiem draudzīga atpūtas vieta ar vairākām pludmalēm, kurās sauļojas kaili.

Kanāriju salas

Nūdistu pludmales ir atsevišķās vietās, no kurām zināmākā ir Maspalomas pludmale Grankanārijā.

Horvātija

Horvātijas nūdistu kempingi (Valalta, Koversada) slaveni jau ar savu ilgo vēsturi. Jāpiemin arī nūdistiem draudzīgā Rabas sala. Tomēr Horvātijā ir mazāk smilšu pludmaļu, kas mums, baltiešiem, liktos kā pašsaprotamība.

Grieķija

Grieķijā ir labi zināmais nūdismam draudzīgais Vritomartis kūrorts, kā arī vismaz pa vienai atsevišķai nūdistu pludmalei gandrīz katrā salā, ko sameklēsiet ar interneta (vai vietējo) palīdzību.

Francija

Francijā atradīsiet daudz nūdistiem paredzētu atpūtas kompleksu, arī vienu no slavenākajiem nūdistu kūrortiem pasaulē – Cap d’Agde kūrortu.

Šeit jūs varat kaili atrasties it visur, gan pludmalē un savā mājiņā, gan teritorijā un veikalā.

Itālija

Itālijā ir maz nūdistu pludmaļu, tomēr trīs-četras no esošajām ir pat pašvaldību atzītas. Atpazīstamākā no tām ir Capocotta pludmale netālu no Romas.

Šajā apskatā varētu pieminēt arī vietas, kur vasara ir cauru gadu. Un ir arī pludmales kailsauļotājiem.

Karību jūras salas

Karību reģions piedāvā dažas no pasakainākajām pludmalēm pasaulē. Ja vien jums patīk tirkīzkrāsas ūdens un +25 līdz +30 grādu temperatūras cauru diennakti cauru gadu, tad Karību salas apmeklēt noteikti ir vērts.

Kaut arī pamatiedzīvotāji sevišķi neaizraujas ar sauļošanos vispār (viņi jau ir brūni no dzimšanas), vēsturiski dažādās vietās ir izveidojušās nūdistu pludmales, kuras turpina pastāvēt un piesaista nūdisma piekritējus no Amerikas un Eiropas, it sevišķi salās, kuras piederīgas Francijai:

Senmartēna – Orient Beach pludmalē ir nūdismam atvēlēta daļa. Te atrodas pat speciāls nūdistu kūrorts.

Senbartelmī – Anse de Grande Saline pludmale

Gvadelupa – Point Tarare pludmale

AntigvaEden Beach pludmale, kas atrodas Hawksbill Bay Resort pašā maliņā ir jauka, mierīga pludmales strēle apmēram 500m garumā nūdistiem.

Kuba – šeit nūdistu pludmales atrodamas uz jaukās Cayo Largo salas.

cuba_cayo_largo3s

Jamaika – kaut arī šeit nav publisku nūdistu pludmaļu, pietiekami daudz iespēju ir dažādu viesnīcu kompleksu viesiem. Ieskatam – apskats par nūdisma iespējām Jamaikā.

Taizeme

Interesanti, ka latviešiem populārajā ceļojumu mērķī Taizemē pēdējo gadu laikā pieaugusi nūdisma popularitāte un pastāv atsevišķi nūdismam draudzīgi kūrorti (pat ja tie neatrodas tieši pludmalēs).

Ēģipte

Kaut arī kailums ir absolūts tabu šajā musulmaņu zemē, ir viesnīca, kur speciāli norobežotā pludmales daliņā aiz speciālām “sētiņām” varat iedegumu veidot bez strīpām… un pat iet peldēties kails. Runa ir par Coral Beach Rotana Resort, Hurgadā.

beachcartoon

“Kā viņi ko tādu atļaujas?”

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: