Piedāvājot kaut ko “pilnīgi citādu”, šoreiz par kailsauļošanās iespējām kādā eksotiskā pasaules nostūrī – Jamaikā.

Kāpēc doties uz Jamaiku? Galvenais iemesls ir šīs Karību reģiona salas klimats – “mūžīgā vasara”, jeb mēreni silts cauru gadu (plus 24-29 grādi dienu un nakti), kas latvietim kļūst interesanti tajos mēnešos, kad iespējas baudīt vasaru sarūk visvairāk – no novembra līdz martam. Jamaikā turpretim šajā laikā ir vispatīkamākā vasara (kaut arī vietējie to nosacīti sauc par “ziemu”, jo vidējā temperatūra par pāris grādiem zemāka kā “vasarā”). Salīdzinot ar Kubu, kas latviešiem zināmāka un atrodas tikai pārsimt kilometru uz ziemeļiem, Jamaika ir angliski runājoša, te ir par pāris grādiem siltāk un līst mazliet vairāk lietus – ne velti salas karogā zaļā krāsa apzīmē tieši to, ka šī sala ir zaļa.

flag-jamaica-xl

Jamaika vēsturiski skaitās viena no nūdistiem draudzīgākajām Karību jūras salām. Kaut arī pēdējos gados, pieaugot masveida tūrismam, iespējas brīvi pasauļoties pa pliko mazliet sarukušas, joprojām šī sala ir tā, kuras virzienā lūkojas kailsauļošanās cienītāji.

Salas krasts nav nepārtraukta pludmale. Daudzās vietās ir klinšains, tāpēc pludmales pamatā ir līcīšos, un lielākoties nepārsniedz 100-150m garumu. Daudz pludmaļu ir nonākušas dažādu viesnīcu vai privātpersonu privātīpašumā. Ir pietiekami daudz publisko pludmaļu, taču tajās nūdisms nav atļauts. Jamaikā, lai atrastu vientuļu stūrīti, kur pasauļotos kā pašam tīk, jādodas tālāk no apdzīvotajām vietām, kas nav sevišķi viegli, ņemot vērā jebkādu norāžu trūkumu.

Iespējas pasauļoties pa pliko tomēr pastāv – to viesnīcu un kūrortu robežās, kuri to atļauj vai piedāvā klientu piesaistei.

Visliberālākā Jamaikas pilsēta vēsturiski ir Negrila – rietumkrasta miestiņš ar milzīgi garu pludmali, kuru savulaik atklāja un sāka apmeklēt hipiji, praktizējot šeit ne tikai “zālītes” pīpēšanu, bet arī ieviešot kailsauļošanās tradīcijas. Šo tradīciju iespaidā joprojām ir pāris viesnīcu, kas savā teritorijā ļauj sauļoties kailam.

Slavenākais Jamaikas iestādījums saistībā ar brīvu uzvešanos ir “Hedonism II” viesnīca. Tā atrodas Negrilas garās Septiņjūdžu pludmales maliņā, atsevišķas pussalas sākumā, un no pārējās pludmales nodalīta ar žogu. “Hedonismā” ir divas pludmales – tuvākā ir apģērbto pludmale un tā, kura atrodas tālāk uz pussalas ir kailsauļošanās pludmale. Te ir arī baseini, kurus var apmeklēt kails, un nav retums skats, ka no viesnīcas rīta agrumā iznāk kails pāris, lai uzņemtu rīta peldi. “Hedonism II” ir gan brīvākas uzvedības, gan uzdzīves vieta. Atrašanos kailo pludmalē pavada dīdžeja uzstāšanās un mūzikas fons. Jāpiemin, ka par uzturēšanos “Hedonism II” viesnīcā jāmaksā virs 100 eiro par vienu nakti. Tātad, ja vien nav speciālu atlaižu, šis prieks ir dārgs.

Labāka alternatīva par “Hedonism II” ir Pointvilidža (Point Village) – apartamentu mājiņu ciematiņš, kas atrodas tās pašas pussalas galā. Šeit naktsmītni, gan bez ēdināšanas un citām izklaidēm, sezonas laikā (“ziemā”) var atrast 40 eiro robežās vienam cilvēkam. Vasarā gandrīz uz pusi lētāk.

pointv_nude_beach_w_couple_800x600

Pointvilidžā arī ir nūdistu pludmale. Tā ir tās pašas “Hedonism II” nūdistu pludmales turpinājums. Šeit ir pavisam brīva un nepiespiesta atmosfēra, vienīgi klāt nāk mūzikas/trokšņa fons no līdzās esošā “Hedonisma”. Pointvilidža ir iespējams jaukākā vieta, kur Jamaikā atpūsties nūdistam no Latvijas, kas nav gatavs dārgi maksāt par savu uzturēšanos.

Pludmale Jamaikā mazliet atšķiras no Latvijā pierastās. Smilšu graudiņi ir rupjāki un vairāk atgādina granti nekā smiltis. Tāpat, ūdenī ejot, jāuzmanās no raupjiem akmentiņiem vai uzkāpšanas kādam ieskalotam jūras ezim. Toties ūdens ir caurspīdīgs un tīkami silts, kas sevišķi patīkami, ja padomā, ka ārā ir janvāris. Jamaikas saule ir stipra, tāpēc nepieradušam jāuzmanās no pārsauļošanās. Iesauļotais sarkanums var nenoiet vairākas dienas, tāpēc noteikti labāk, ja uzturēties plānots vismaz pāris nedēļas, lai iedegumu varētu uzņemt vienmērigi un bez pārspīlējumiem.

Par kailsauļošanās iespējām runājot, vēl jāpiemin vesela rinda citu viesnīcu, kas piedāvā nūdisma iespējas:

  • “Breezes Grand Lido” Negrilā (atrodas uz tās pašas pussalas, kur Hedonism II un Point Village);
  • “N Resort” kūrorts, kas atrodas salas ziemeļu krastā un kurā var laiku pavadīt pa pliko gan pludmalē, gan viesnīcas teritorijā, un tikai ēst ejot, mazliet jāapģērbjas;
  • “Couples Sans Souci” viesnīca Ocho Rios pilsētiņā;
  • “Couples Tower Isle” viesnīca, kurā ir speciāla nūdistu saliņa ar baseinu un bāru;
  • “Oasis at Sunset” kūrorts Montego Bay.

Atpūtas iespējas nūdistiem šajās viesnīcās var būt pat ļoti augstā līmenī, tomēr jāpiemin, ka prieks sanāk diezgan dārgs, turklāt uzturēšanās tajā viesnīcas daļā, kurā ir piekļuve nūdistu pludmalei var maksāt vēl papildus. Neko darīt – kailsauļosanās iespēja daudzās Jamaikas lielajās viesnīcās tiek piedāvāta kā luksusa prece un ir smalkā piedāvājuma daļa. Izvēlēsimies to, kas katram pašam tīkamāks un pa kabatai!

Vēl informācija par Jamaiku arī Karību salu lapā.

Sākumlapa

Advertisements
%d bloggers like this: