Jautājumu par nūdistu pludmali nekad netrūks… Šeit apskatīšu dažus, par kuriem liekas kaut kas sakāms.

Vai var uzlikt sodu par sauļošanos pa pliko?

Ciktāl zināms, Latvijā nav tāda likuma, kas aizliegtu sauļoties kailam vai pieprasītu peldapģērba vilkšanu pludmalē. Ja rīt visa valsts izlemtu iztikt bez peldkostīmiem pludmalē, likumi nebūtu jāmaina. Tomēr, kamēr sabiedrība par standartu uzskata peldkostīmus pludmalē, publiskajā pludmalē kailam atrasties nebūtu ētiski un to var saistīt ar sabiedriskās kārtības traucēšanu. Atrasties kailam sabiedriskajā “tekstilnieku” pludmalē ir tas pats, kas pliko pludmalē pastaigāties peldbiksēs – rīcība, kas potenciāli ir pret vairākuma interesēm.

Vai tas pareizi, ja mani kailu redz sveši?

Cilvēks, kurš izvēlas sauļoties kails, dara to, jo tā viņš pats jūtas labāk. Tas nav jautājums par citiem, ko citi domā, bet kā jūties pats.

Turklāt, kur sacīts, ka parastajā pludmalē cilvēks nav kails, ja viņam mugurā atstātas tikai kādas strēmelīties? Vai cilvēkus “parastajā” pludmalē var saukt par “apģērbtiem”? Vai paši jūtaties “apģērbti” peldkostīmā?

Tālāk seko paradokss – ja parastajā pludmalē diezgan lielais kailums rada neērtības sajūtu, tad nūdistu pludmalē absolūtais kailums vairs tādu neērtības sajūtu nerada. Kāpēc tā ir – iespējams tāpēc, ka atbrīvotības sajūta ņem virsroku pār neērtību. Vai tādēļ, ka apkārt ir tādi paši, normāli, parasti cilvēki. Neērtības sajūta, ja ir, tad sākumā un ātri pāriet.

Otrkārt, no tā, ka mani redzēs kailu, visticamāk nevienam sliktāk nekļūs. Ja es kādam nepatīku, tam cilvēkam vienmēr paliek iespēja paskatīties uz kādu citu, vai neskatīties ne uz vienu. Pašam arī nekā mazāk nekļūst no tā, ka esmu redzams. Morālisku kaitējumu vai pagrimumu arī tajā nesaskatu. Kailums tomēr nebūtu uzskatāms par neko sliktu, jo ir cilvēciskas būtnes dabiskais stāvoklis. Lai kā es par to domātu, nekādi nevaru izdomāt nevienu reālu trūkumu tajā, ka mani kāds redzētu pilnīgi kailu.

Varbūt, ka sieviete varētu sajust tādu tā kā “varas izslīdēšanu no rokām”, tāpēc, ka parāda savu kailumu, nevis to slēpj? Domāju, ka drīzāk apziņa par sava skaistuma varu pieaugs, nevis mazināsies. Turklāt runa taču tikai par vasaras atpūtu pludmalē, neko vairāk. Un kāds “ne tā paskatīties” var jebkurā vietā, ne tikai pludmalē.

Vai sievietei nūdistu pludmale ir droša?

Patiešām, neesam visi drosmīgi un tas ir saprotami. Tomēr patiesība ir tā, ka atrašanās nūdistu pludmalē ir tieši tik pat droša kā atrašanās parastajā pludmalē. Iespējams, drošāka, jo pastāvīgie apmeklētāji ir diezgan modri par sieviešu drošību.

Jāizvairās no vientuļām vietām. Parasti sievietes vadās pēc principa apgulties tajā pludmales vietā, kur jau guļ citas sievietes. Tas šķiet ļoti labs princips. Sievietes vienatnē nemēdz gulēt tuvu kāpu zonai, krūmiem vai kāpās. Droš’ paliek nedroš’. Tomēr sievietes, kas gadiem apmeklē nūdistu pludmales, un nereti to dara vienatnē, acīmredzot zina, ka kopumā nekas tāds tur nav, no kā jābaidās.

Ilustrācijai, pāris citāti no komentāriem internetā: “Mani aizspriedumi beidzās pagājušovasar, līdz tam es biju sauļojusies pa pliko omes darzā. Protams pirmajā reizē sajūta jocīga, ja tu pati bezkaunīgi neaplūri kādu, tad neviens nelūr tev virsū. Es ar lielāko prieku dodos uz vecāķiem, man ir pilnīgi vienalga, ja tur kādam ir prātā aplūrēt manu dibenu vai krūtis (patiesībā ne reizes neesmu redzējusi kādu tā saukto lūriķi vai virinātāju. Es uz pludmali nebraucu izrādīties, bet baudīt saules peldes. Manu mieru netraucē kāds pavecāks pavītis rumpis 2-3 metrus nostāk.”

“Piemājas dārzā labprāt baudīju vasaru gandrīz kaila, cik nu tas vien bija iespējams, jo, gluži vienkārši, dievinu sauli!!! Uz nūdistu pludmali gan diez vai viena pati sadūšotos doties (mulstu svešā vidē…), bet ar paziņu (vīrieti) turp braucu bez īpašas pierunāšanas. Laikam aiz tās pašas saules kāres, pirmkārt, un, nenoliegšu – vienkārši gribot zināt, kā tur ir. Jutos droši un mierīgi, turklāt apzinoties arī, ka viņš pludmalē ir savējais, ka tā ir zināma kompānija, kuri nenāk nevienu pētīt un nevienam izrādīties, bet – baudīt sauli, vēju, jūru. Lai gan to jau zināju, pēc šī pasākuma kārtējo reizi pārliecinājos, ka varu būt absolūti dažāda – gan varbūt kādā situācijā (apģērbta turklāt :)) ) neiedomājami kautrīga, gan pilnīgi mierīga un brīva – starp nūdistiem. Varbūt paradokss, varbūt arī ne. Esmu bijusi tādās kompānijās un pasākumos, kur cilvēki tiek pētīti un aprunāti pietiekami nesmalkjūtīgi, kaut arī tā taču, iedomājieties, ir pieklājīga ! vide bez neviena kailķermeņa…, savukārt, tur, kur, ak šausmas, visi ir pliki, nelikās, ka kāds kādu aprunātu vai īpaši blenztu. Palikušas man ir vissiltākās un jaukākās atmiņas no šīs burvīgās vasaras dienas.”

Kāpēc pa pliko labāk sauļoties?

Iemesli ir vairāki un tie mazliet apkopoti šajā lapā.

Cik nūdistu pludmalē ir “lūriķu”?

Ir tāds teiciens, ka redzēsi to, ko vēlēsies redzēt. Par “lūriķu” tēmu tas noteikti ir spēkā. Nūdistu pludmalē ir tieši tik daudz lūriķu, cik vēlēsies ieraudzīt. Jo vai tad vīrieši uz sievietem neskatās? Skatās. Visur. Darbavietā, uz ielas, pludmalē vai nūdistu pludmalē. Tā pasaule iekārtota, un drīzāk labi, ka tā. Problēma rodas no tā, ka atsevišķas sievietes aiziet uz pliko pludmali, izģērbjas kailas un sagaida, ka tagad visi veči tikli griezīs viņām muguru un vairīsies kaut viena skatiena viņu virzienā. Un tad, ja kāds vīrietis tomēr tiek “pieķerts” paskatāmies, hoplā, “lūriķis” noķerts.

Tāpēc, ja nepārtraukti, ar aizdomīgu skatu vērosi apkārt esošos vīriešus, tad drīz vien tur redzēsi lūriķus vien. No otras puses, ja domāsi par savu atpūtu un neliksies ne zinis par citiem, tad varbūt atklāsi, ka nekas te nav tik ļoti citādāk kā jebkur citur dzīvē. Ir sievietes, kuras itin nemaz nesatrauc, ka viņām nu “viss ir redzams”. Un varbūt tas arī ir vispareizāk, jo no tā, ka citi redz, jau pašai nekā mazāk nepaliek 🙂

Taisnība, ir novēroti atsevišķi vīrieši, kuri noguļas uzbāzīgi tuvu sievietei, burtiski pāris metru no kāju pēdām. Ja tādu nodēvē par “lūriķi”, tad šis tituls varētu būt godam pelnīts.

naturist-cartoon1

Tādos gadījumos ir divi scenāriji. Pirmais, nenotiek nekas, neviens neliekas traucēties. Otrs, sieviete pieceļas un aiziet citur.

Kopumā dīvainie pludmales apmeklētāji parasti tiek pamanīti, un mēdz tikt padzīti.

Seksuāls uzbudinājums un atrašanās kailo pludmalē

Kailums pats par sevi ir mazāk uzbudinošs, kā varētu domāt. Uzbudinājumu galvenokārt rada seksuālas domas un rīcība. Līdz ar to saistīt pašu atrašanos pludmalē ar seksuālu uzbudinājumu ir nevietā. Viss atkarīgs no tā, par ko domāsi. Ja tikai par savu atpūtu, kā to lielākoties dara kailo pludmales apmeklētāji, tad uzbudinājums izpaliks.

Protams, no vīrieša puses raugoties, vienmēr var gadīties kāda sieviete, kuras kailums vai ieņemtā poza uzbudina. Tas ir dabiski, par to nav jāsatraucas, taču arī tīši demonstrēt to nevajag. Apgulies uz vēdera un padomā par kaut ko ikdienišķu. Arī tā ir vērtiga pieredze – apzināties savu dabisko seksualitāti un iegūt spēju pār to valdīt.

Ir dzirdēts, ka pludmalēs Vācijā vai Francijā arī no erekcijas nekautrējoties. Tomēr Latvijā tas ir rets gadījums, kad pa pludmali defilē ar erektētu locekli.

Kas kļūst par nūdistiem?

Par nūdistiem drīzāk kļūst brīvdomātāji. Tie, kas novēro pasauli un uzdod jautājumus, domā paši ar savu galvu. Savukārt, tādi cilvēki, kas dzīvo sabiedrības “matricā” un sabiedrības noteikumu ievērošanā jūt drošuma sajūtu, par nūdistiem diez vai kļūs.

Varbūt vispopulārākais iemesls aiziet uz nūdistu pludmali ir vēlme pēc kaut kā jauna, jaunas pieredzes. Jo došanās uz nūdistu pludmali pirmoreiz ir kā došanās ceļojumā uz svešu zemi, par kuru kaut ko zini tikai no nostāstiem un itin nemaz nezini, kā tur jutīsies. Tas ir intriģējoši.

Dažreiz tā ir neapzināta vēlme atbrīvoties no kādiem emocionāliem pārdzīvojumiem. Ir pat dzirdēts, ka ārsti ieteikuši sauļoties kailam, lai atbrīvotos no kādas kaites.

Par nūdistiem vai vismaz kailsauļotājiem kļūst tie, kas vēlas beidzot neiesauļot “lencītes” un “baltus dibenus”, vai vienkārši vēlas būt seksīgāki.

Par šādas pludmales apmeklētājiem kļūst tie, kam patīk pretējā dzimuma kailums. To parasti neviens necenšas uzsvērt, bet nenoliedzami, ka šāds iemesls ir izplatīts. Pat ja tas nav vienīgais, vai nav galvenais apmeklējuma iemesls, tas ir kaut kas tāds, kas rada intrigu un pozitīvas izjūtas. Ne vienam vien vīrietim brīdis, kad acu priekšā pludmalē parādījās kāda jauka kaila sieviete – “kā glezna”, ir pozitīva emocionāla pieredze, kura stipri pievelk šai vietai.

Gadās, ka nūdistu pludmalē tiek meklēta uzmanība, kādu ikdienā nesaņem, teiksim, kāda sieviete. Un kāpēc gan ne. Ja apzinies, ka augums ir glīts, taču zem drēbēm tas neiekvēlina pretējā dzimuma uzmanību, vismaz nūdistu pludmalē to var atrādīt un saņemt kādu uzmanību. Dažiem savs kailums rada mazu patīkama adrenalīna devu.

Iemesli kļūt par nūdistu, vai vismaz šādas pludmales apmeklētāju, kā redzam, ir dažādi.

Vai tur nodarbojas ar seksu?

Apmēram tieši tik pat daudz, cik parastajās, vientuļajās pludmalēs – tātad, gandrīz nemaz. Kopējā barā vispār tas nenotiek, bet kas notiek nomaļākos kaktos un krūmos, tā jau ir to darīšana, kas šādas, nomaļākas vietas meklē.

Cik apmeklētas ir nūdistu pludmales?

Saulainās nedēļas nogalēs vasarā Vecāķu nūdistu pludmalē var atrasties pat vairāki simti cilvēku, kas izvietojas diezgan biezi. Arī Inčupē atsevišķās dienās var gadīties diezgan liels ļaužu skaits, pat ja mazāk kā Vecāķos.

Kopumā apmeklējums ir pozitīvi vērtējama lieta, jo tas nodrošina nūdistu pludmales statusu apstākļos, kad no pašvaldības puses tas nav dots oficiāli. Zināms, ka tikai Liepājā un Ventspilī ir pašvaldības atzītas un norobežotas nūdistu pludmales (kur, piemēram, nolauztas nūdistu pludmales zīmes pašvaldība arī pati atjauno), tātad šīs pludmales tādas ir, pat ja tajās nav neviena kaila sauļoties gribētāja konkrētā brīdī.

Arī pēc dzimuma un vecuma nūdistu pludmalēs ir gandrīz viss spektrs – padaudz vecāka gada gājuma cilvēku, daudz pāru – i jaunu, i vecāku. Arī ļoti daudz vienpatņu, gan sieviešu, gan vīriešu. Tomēr ir arī izņēmumi. Ja sievietes var manīt no pavisam jauniņām līdz sirmām, tad vīriešu līdz gadiem 20-25 gandrīz nemana. Laikam pats kautrīgākais vecums. Maz bērnu, it īpaši padsmitnieku. Meitenes mēdz būt, zēnu praktiski nav.

Kas nekļūst par nūdistiem?

Cilvēki, kuri nav iepazinušies ar nudistiem.wordpress.com saturu, nekļūst par nūdistiem 🙂

Cilvēki, kuri saka: “Kailums ir kaut kas intīms, ko nedrīkst atklāt nevienam vai tikai īpašiem cilvēkiem,” nekļūst par nūdistiem.

Cilvēki, kuri savu kailumu iecerējuši tirgot kā preci, nekļūst par nūdistiem (vismaz ne publiski) – jo kā gan par velti rādīs to, no kā paredzēts gūt ienākumus.

Cilvēki, kurus sabiedrības uzskati un paša domas ir iedzinušas kompleksos par ārienes apveidiem, nekļūst par nūdistiem. Kad šie cilvēki redz nūdistus, viņi, kā viņiem pašiem šķiet – asprātīgi, saka: “Izģērbušies ir tieši tie, kuriem to neklātos darīt,” tomēr būtībā viņi vienkārši tiražē aplamo domu, ka tikai “skaistu” ķermeni drīkst rādīt, bet visiem pārējiem ir jākaunās un jāslēpjas apģērbā. Viņi gan nezina, ka pliko pludmalē par savu “neideālo” augumu cilvēki nesatraucas un jūtas daudz labāk nekā jebkurā citā sabiedriskā situācijā un vietā.

Cilvēki, kuri savu ķermeni nevērtē sevišķi augstu un nepievērš daudz vērības tā kopšanai, arī nekļūst par nūdistiem, jo tas nozīmētu mainīt savu domāšanu un attieksmi pret sevi.

Cilvēki, kuriem nav paziņu, kas praktizētu kailsauļošanos, nekļūst par nūdistiem, ja pašiem pietrūkst tam drosmes vai uzdrīkstēšanās.

Tomēr, tikpat labi to varētu pateikt vienā teikumā – par nūdistiem nekļūst tie, kuri baidās kaut ko zaudēt, izģērbdamies kaili. Baidoties no iespējamajiem mīnusiem, viņi liedz sev arī iespējamos plusus. Bet, tāda jau ir dzīve – kas neriskē, tas nedzer šampanieti.

Par sava auguma un kailuma pieņemšanas procesu interesants raksts “Ievas” 7. augusta numurā, kur izsakās psiholoģe Kristīne Balode.

Sākumlapa

Advertisements

9 Replies to “Jautājumi”

 1. Labdien nūdistiem! Varbūt kāds var pateikt, ja man pēc vienas sauļošanās dienas mazliet niez āda, vai tas nozīmē, ka lobīsies nost vai tieši pretēji – ir sadzijusi un nost nelobīsies. Paldies iepriekš!

 2. Nu re, neviens, kas pats uzbūvējis baļķu vigvamu, ar skaidrojumu nav pieteicies. Bet kopumā tamlīdzīgas būves rodas, lai radītu aizvēju agrā pavasarī. Ja saule stipra, tad šādā aizvējā atrodoties var justies kā vasarā, pat ja gaiss ārpusē vēss.

 3. Sveiki, kur tieši var ar auto piebraukt, tā lai tuvāk būtu pašai nūdistu pludmalei? Gribu braukt ar draudzeni, bet nevaram saprast vai no vecakjiem nebūs tālu jāiet. Labāk gulet nostāk no citiem vai tieši otrādi? Ko cilvēki saka, ja saulojos kails, bet peldēt ejot uzvelku šortus?

  1. Paldies par jautājumu. Auto jāatstāj Vecāķu centrālajā daļā, stāvvieta sezonas laikā maksā 2 eiro par visu dienu un tad jāiet minūtes 15, varbūt 20 ar kājām. Vai tas tālu nezinu, nekad neesmu domājis. Ja pensionāri var atnākt, uzskatu, ka es arī varu. Ja peldēt ejot vajag šortus, kas tev to var liegt? Un ja nav mazliet neērti iet ūdenī peldbiksēs/šortos, kad blakus iet peldēt kaili… jāsaka, ka lielākā daļa tieši izbauda peldēšanos bez nekā un ar varu nebūtu piedabūjami darīt savādāk, bet nu katram savs vai arī pie visa jāpierod pamazām. Parasti jau kautrība pazūd, ierodoties nūdistu pludmalē un uzturoties tur kādu laiciņu…

 4. Sveiki!
  Esam jauns pāris (22, 24), kas kādu laiku jau apmeklē Vecāķu nūdistu pludmali.
  Viss ir ļoti jauki, bet nu jau gribētos atrast kātu kompāniju, ar ko kopā patīkami atpūsties.
  Tā lai būtu vel kāds ar ko parunāt, varbūt arī padzenāt kādu bumbu, vai ko citu. Vienkārši tā lai jautrāk! 😉
  Piedāvāt draugiem, vai radiem būtu neērtu. Uz vietas pludmalē arī negribās nevienam uzplīties…
  Kā lai atrod domubiedrus ar ko atpūsties???
  Protams interesantāk būtu daudz, maz ar vienaudžiem…
  Ja nu ir interese droši varat rakstīt arī uz : kaspars_91e@inbox.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s