Daudzus interesē, kā iesauļot kājas, roku iekšpuses, kā izsauļot strīpiņas zem dibena.

Būtībā jau šīs vietas iedeg tikpat labi kā pārējās, un ja tomēr neiedeg, tad vienīgi tāpēc, ka neredz sauli. Saule, kā zināms atrodas virs mums, tā uz mums “skatās no augšas”. Tāpēc arī iesauļo to, ko pirmo redz. Piemēram plecus, seju, krūtis, visu to, ka pavērsts tieši “uz augšu”. Pārējais iedeg lēnāk, tam vajag vairāk laika vai speciāli pret sauli pavērstu leņķi.

tumblr_nki5gbV3X31up01tco1_500

Kājas labi iedeg stāvot ar sāniem pret sauli, kad tā nav tik augstu virs horizonta (rīts, pēcpusdiena) un uzliekot dvielīti vai krekliņu pleciem, lai tie neiedeg par daudz. Arī sēžot ar sāniem pret sauli, labi iedeg kājas, ja vien paralēli pasargā plecus.

Lai labāk iesauļotu kājas, var ne tik karstā, vējainākā pludmales dienā uzvilkt vieglu krekliņu, atklājot tiešiem saules stariem tikai kājas (tāpat kā, piemēram, kad sievietes velk šortus vai īsus svārkus pilsētā). Vai arī iesprauž zemē saulessargu un ārā atstāj tikai kājas.

Roku iekšpuses vislabāk iesauļot, guļot uz muguras ar kājām pret sauli un paceļot rokas virs galvas, atklājot roku iekšpuses saulei. Šāda poza jānotur gan būs diezgan ilgi, vismaz līdz sajutīsiet izteiktu siltumu roku iekšpusēs.

Lai izsauļotu strīpiņas zem dibena, ieteicams izmantot rīta vai pēcpusdienas sauli, kad tā neatrodas zenītā, bet gan zemāk virs horizonta. Tad apguļaties uz sāna, ar pēdām saules virzienā, un pievelkat klāt ceļus, lai saulei atsegtu savu dibenu. Šādā pozā vieta starp dibenvaigu un augšstilbu izlīdzinās un var iesauļoties.

Vienmēr jāņem vērā, ka iedegs tā vieta, kas sajūt saules karstumu visvairāk. Ja mēģināt kaut ko iesauļot, bet nejūtat, ka tā vieta silst, tad tā nav pareizā leņķī pret sauli.

Un otrādi, ja vēlamā vieta silst, tad tā arī iesauļosies.

Sākumlapa