Domāju, ka cilvēki atnāk uz nūdistu pludmali tad, kad ir kaut kādā mērā vīlušies esošajā pieredzē un no tā ieguvuši vēlmi pamēģināt kaut ko jaunu.

Iespēja izbaudīt jaunu pieredzi ir pārāk svarīga, lai ļautu kautrībai stāties ceļā. Protams, var būt arī citi iemesli.

Tomēr nūdistu pludmali nevajadzētu uztvert kā kaut kādu pakalpojumu. Tā ir sabiedriska padarīšana, kur valsts un valdība nesteidzas kaut kā īpaši gādāt par jūsu labsajūtu. Par drošību, tīrību, komforta līmeni utt. jāparūpējas pašai kailsauļotāju sabiedrībai un katram atsevišķi.

Būtībā jāievēro tikai daži elementāri noteikumi un jums nekad nebūs problēmu, atpūšoties pa pliko.

Kas būtu jāņem vērā, dodoties uz nūdistu pludmali?

-1-
Labākais laiks, kad pirmoreiz ierasties nūdistu pludmalē ir sezonas sākums 🙂 Un sezonas sākums parasti ir jau maijā, siltākajās dienās.

Tīri no praktiskā aspekta, iesauļotus baltumus patiešām ir grūti izsauļot. Vieglāk tos nemaz neiesauļot, nekā pēc tam izsauļot.

Dzirdu jau iebildumu, ka mums silts paliek tikai jūlija beigās. Nav tiesa, pludmalē ir silts katrā saulainā dienā, pat ja pilsētā ir auksts vējš un tikai ap divdesmit grādiem. Smiltis uzkarst stiprajā saulē, kas mums ir no maija vidus līdz augusta beigām, un darbojas kā sildītājs, kas ļauj mierīgi aizvējā sauļoties un pat sakarst. Tātad būtībā pludmalei vajadzīgas tikai saulainas debesis.

-2-

Vai man liks mieru? Vai ļaus netraucēti sauļoties? Patiešām, jūs esat šeit pirmo reizi un cīnāties vēl ar savu kautrību, bet jums jau kāds nekautrējoties nāk klāt un vēlas “iepazīties”?

Jāņem vērā, ka vismaz dažiem cilvēkiem, kas šeit nāk biežāk, patiešām interesanti iepazīties ar kādu jaunu seju un to nevajag uztvert saasināti. Nūdistu pludmalē ir tādi paši cilvēki, ka citur. Kailums nenozīmē, ka cilvēki kļūst citādi.

Vienīgais no kā jūs varbūt vēlaties izvairīties ir dīvaiņi, kuri slēpjas aiz kāda krūma un dara dīvainas lietas. No viņiem var izvairīties, ja izvēlas apmeklējumam rīta stundas jeb dienas vidu un necenšas nolīst vientuļos stūrīšos. Nūdistu pludmalē atpūsties kopējā barā ir drošāk.

Skaidrs, ka ierodoties kādā vietā pirmoreiz, daudziem ir instinkts meklēt vientuļu stūrīti, kur “nevienam netraucēšu”. Dažreiz attaisnojas, ka maliņā grib baudīt mieru un klusumu.

Tas ir saprotams, bet nūdistu pludmalē nebūs pareizi. Nūdistu pludmale pievelk arī dīvaiņus. Bet viņi nenāk kopā ar visiem, viņi staigā pa krūmiem, kāpām un nomalēm.

Tāpēc gudrāk iet tur, kur jau ir lielākais cilvēku skaits. Ejot “kopējā barā”, jūs pasargājat sevi no nejaušībām, kas var rasties, meklējot krūmus vai nomaļu vietu (kāpas, iedobes).

Tas nenozīmē, ka kopējā barā savu dvielīti būtu jāliek kādam uzbāzīgi tuvu. Labāk apgulties tādā virzienā, lai nebūtu visu laiku skatiens vērsts kādam tieši virsū.

Un ko darīt tad, ja es nu nekādi nevēlos cilvēkus sev apkārt? Domāju, ka Latvijā var atrast arī pietiekami vientuļu pludmales vietu patālāk no Rīgas, kur var sauļoties kā pašam tīk. Nūdistu pludmale ir labāka tikai tādā ziņā, ka šeit jums neviens nekad neaizrādīs par to, ka esat kaili. Jūs atnākat, nometat drēbes un jums vairs par to pat nav jādomā.

-3-
Dažiem varbūt liekas, ka uz nūdistu pludmali nevar doties vienatnē vai tad, ja nevienu tur nepazīst. Tas nav tiesa. Lielākā daļa cilvēku šeit atpūšas individuāli. Nav nepieciešams kādu nūdistu pazīt, lai drīkstētu ierasties pliko pludmalē.

Taisnība, ir cilvēki, kas savstarpēji pazīstami un atpūšas noteiktā teritorijā kopā, taču viņiem “nepieder” šī pludmale. Vienmēr ir pietiekami brīvas vietas, kur atpūšas cilvēki pa vienam, pa diviem.

-4-
Ienākot nūdistu pludmales teritorijā, jūs varat izģērbties – bet to neviens nedara. Parasti izģērbjas tikai tad, kad sameklē savu vietu un noliek savu dvielīti.

Iespējams, izģērbšanās ienākot nūdistu zonā būtu pareizāka un noteikti patīkamāka, taču mūsu pludmales nav privātas, tajās ir 10m tauvas zona, kas pieder visiem. Līdz ar to nav iespējams pieprasīt, lai visi, kas šeit ienāk, būtu kaili.

-5-
Kailums nūdistu pludmalē ir dabiskais stāvoklis. Kailums padara šo teritoriju harmonisku. Tomēr reizēm veidojas tāds kā kokteilis, kad viens pliks, otrs peldkostīmā, trešais pa pusei peldkostīmā. Neviens jau neaizrādīs, bet tomēr tas ir zināmā mērā nepieklājīgi pret šo vidi, ja, šeit ierodoties, jūs neesat gatavi būt kaili.

Var jau saprast cilvēku nedrošību, kas atnāk pirmoreiz un domāšanā vēl nav šajā vidē iedzīvojušies. Dažreiz ierodas kompānija ar dažādiem uzskatiem pret kailumu un neviens jau neko neteiks, bet īsti konsekventi tas nav. Varbūt priecāsimies par iespēju visu nomest un vienreiz justies brīvi?

Reizēm manāma tāda kā satraukšanās – vai, mani taču aplūko! Tas apmēram tāpat, kā iebrist ūdenī un satraukties – vai, tas ūdens taču slapjš! Pašam jāpadomā, par ko tieši satraukums un cik tas pamatots. Aplūkošana ir cilvēka dabā. Lielākoties nūdisti ir pieraduši pie kailuma un spēj uz to skatīties normāli un bez sevišķām, nekontrolētām emocijām. Kaut gan atkal…vai emocijas, ko izraisa kailums, vienmēr ir kaut kas slikts?

Domāju, ka tomēr vieglāk “pārdzīvot” skatienus, nekā pilnīgu vienaldzību… Ha!

-6-
Arī nūdistu pludmalē gadās, ka nāk tirgot saldējumu (vismaz Vecāķos), varbūt vēlas iepazīties. Šeit nav nekāds rezervāts un tādas lietas, pat ja var šķist nevēlamas, nav aizliegtas, tāpat kā citur.

-7-
Nūdistu pludmalē nav pieņemts fotogrāfēt un filmēt, arī dabas skatus ne. Daži gan taisa savas privātās fotosesijas, bet kopumā jāņem vērā – tas nav ētiski, ja kadrā tiek iekļauti citi kaili cilvēki pret viņu pašu gribu.

-8-
Ir būtiski izturēties normāli un brīvi. Vai tad šeit nenāk, lai justos brīvi? Pliko pludmalē pieņemts uzvesties tāpāt kā jebkurā citā pludmalē. Sauļojies, peldies, atpūties.

nonchalant

-9-
Vīriešu tēma nūdistu pludmalē ir potenciālā erekcija. Tomēr visi, kas šeit nāk, zina, ka kailu sievieti var uztvert arī citādāk nevis kā iekāres objektu. Vienkārši pierod uztvert citādāk.

Erekcija gan tāpat var gadīties, tomēr nav pieņemts to atrādīt publiski. Pastāv iespēja apgulties uz vēdera un pievērst domas kam filozofiskākam.

sandcastle

-10-
Ja esi vienatnē un gribi palūgt kādam pieskatīt drēbes, ejot ūdenī, tas var izraisīt neuzticību pret tevi pašu. Nu ne vienmēr, bet var gadīties.

Ir zināmi gadījumi, kad vispirms kāds atnācējs lūdz pieskatīt drēbes, tad piedāvājas pats pieskatīt un ņem un aiziet ar visām drēbēm un mantām. Ja esi viens/a, paļaujies uz sevi un spējām novērtēt apkārtējos cilvēkus. Neņem uz pludmali neko lieku. Kopumā apzagšanas gadījumi ir ļoti reti.

-11-

Nūdistu pludmalē lielā pārsvarā ir vīrieši. Tiešām, te nav deju kursi… 🙂 Sieviešu proporcija, kas parasti ir neliela, atsevišķās dienās tomēr pieaug tiktāl, ka ir gandrīz 50/50. Kā sievietei nūdistu pludmalē labāk neko konkrētu nesagaidīt. Ja sagaidīsi netraucētu atpūtu, varbūt visu laiku kāds staigās apkārt vai meklēs sarunu. Ja sagaidīsi uzmanību, varbūt tieši neviens nenāks klāt vai tuvumā.

– – – – – – – – – – – –

Un vēl…

Ir teiciens, ka “viena bilde atsver tūkstoš vārdu”. Tāpat ir ar nūdistu pludmali. Var daudz “runāt par to”, bet atnākt un pamēģināt ir vienīgais veids kā noskaidrot – kā tad ir.


poga

Advertisements
  1. atpūtnieks

    Selfiji, jeb pašiņi mūsdienās ir gana populāri un ne reizi vien kāds tos ir taisījis un neesmu redzējis, ka kādam ar to būtu problēmas. Par dabas un citu fotografēšanu gan – labāk nevajag!

    Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s