Kas būtu jāņem vērā, dodoties uz kailsauļotāju pludmali?

Ja gribat ietaupīt sev laiku un nelasīt garus padomus, tad ielāgojiet vienkārši to, ka kailsauļotāju pludmale ir tāda pati pludmale. Ja uzvedaties tāpat kā uzvestos “parastā” pludmalē, tad viss kārtībā.

Ko vēl derētu zināt?

-1-

Kailsauļotāju pludmale ir sabiedriska padarīšana. Tas nav glīti iesaiņots pakalpojums. Drīzāk tā ir neformāla noteiktas kopienas padarīšana, kur valsts un valdība neiejaucas un nesteidzas gādāt par jūsu labsajūtu. Tātad par tīrību, komforta līmeni, drošību utt. jāparūpējas pašai kailsauļotāju sabiedrībai un katram atsevišķi. Ko atnesat uz pludmali, tas jums arī jāaiznes.

Iespēja nomest drēbes (netiekot vajātam par to) ir zināms bonuss, kas ne visur pasaulē tāds pieejams, bet jābūt atbildīgiem, lai to nesabojātu.

-2-

Vienmēr labāk, ja jūs sameklējat sev kompāniju, ar ko kopā doties.

Protams, var doties arī vienatnē, ja jums paziņu lokā nav cilvēku, kas var sastādīt kompāniju. Nav nepieciešams kādu pazīt, lai drīkstētu ierasties pliko pludmalē.

Taisnība, priekšā ir cilvēki, kas savstarpēji pazīstami un atpūšas noteiktā teritorijā kopā, taču viņiem “nepieder” šī pludmale (pat ja daži no viņiem tā gribētu domāt). Ir pietiekami brīvas vietas, kur atpūsties cilvēkiem pa vienam, pa diviem.

-3-
Labākais laiks, kad pirmoreiz ierasties nūdistu pludmalē ir sezonas sākums 🙂 Un sezonas sākums parasti ir maijā, siltākajās dienās.

Dzirdu jau iebildumu, ka mums silts paliek tikai jūlija beigās. Tad izdariet sev atklājumu. Pludmalē ir silts katrā saulainā dienā, pat ja pilsētā ir auksts vējš un tikai ap piecpadsmit-divdesmit grādiem. Smiltis uzkarst stiprajā saulē un darbojas kā sildītājs, kas ļauj mierīgi sauļoties un pat sakarst. Būtībā pludmales dienai vasarā vajadzīgas tikai saulainas debesis. Paskatieties laukā pa logu.

-4-

Kailsauļotāju pludmalē atpūsties kopējā barā vai tā tuvumā ir drošāk tad, ja esat vieni. Skaidrs, ka ierodoties kādā vietā pirmoreiz, daudzi tīri instinktīvi meklē vientuļu stūrīti, kur “nevienam netraucēšu”. Maliņā gribas baudīt mieru un klusumu.

Tas ir saprotams, bet kailsauļošanās vidē nebūs pareizi. Šāda pludmale pievelk arī dīvaiņus. Bet viņi nenāk kopā ar visiem, viņi staigā pa krūmiem, kāpām un nomalēm. Tāpēc, ja esat vieni un jums nav ārkārtīgi bieza āda, gudrāk iet tur, kur ir lielāks cilvēku skaits. Ja esat vairāki, tad gan vienalga.

Un ko darīt tad, ja es nu nekādi nevēlos cilvēkus sev apkārt? Domāju, ka Latvijā var atrast pietiekami vientuļu pludmales vietu patālāk no Rīgas, kur var sauļoties kā pašam tīk. Nūdistu pludmale ir labāka tikai tādā ziņā, ka šeit nekad neaizrādīs par to, ka esat kaili. Jūs atnākat, nometat drēbes un jums vairs par to nav jādomā.

-5-
Ienākot kailsauļotāju teritorijā, jūs varat izģērbties – bet to dara retais. Parasti izģērbjas tikai tad, kad sameklē savu vietu un noliek savu dvielīti.

Toties pēc tam uz jūru gan dodas kaili. Tas dažreiz tracina puritāniskus garāmgājējus – liekas, ka tie kailie nāk virsū. Bet viņi vienkārši dodas uz jūru, jo grib izbaudīt peldi pa pliko.

Iespējams, izģērbšanās ienākot nūdistu zonā būtu pareizāka un noteikti patīkamāka, taču mūsu pludmales nav privātas, tajās ir 10m tauvas zona, kas pieder visiem. Līdz ar to nav iespējams pieprasīt, lai visi, kas šeit ienāk, būtu kaili.

-6-
Kailums nūdistu pludmalē ir dabiskais stāvoklis. Te nav topless pludmale, kur nu vēl vieta, kur atnākt paskatīties uz citiem, pašam paliekot peldbiskēs vai peldkostimā. Kailums ir tas, kas padara šo teritoriju harmonisku. Protams, dabā reizēm veidojas tāds kā kokteilis, kad viens pliks, otrs peldkostīmā, trešais pa pusei peldkostīmā. Neviens jau neaizrādīs, bet tomēr tas ir zināmā mērā nepieklājīgi pret šo vidi.

Varbūt priecāsimies par iespēju visu nomest un vienreiz justies brīvi? Tikai tā var saprast, vai tas jums patīk 😉

-7-
Nūdistu pludmalē nav pieņemts fotogrāfēt un filmēt, arī dabas skatus ne. Daži gan taisa savas privātās fotosesijas un tur nekas nav iebilstams, bet kopumā jāņem vērā – tas nav ētiski, ja kadrā tiek iekļauti citi kaili cilvēki pret viņu pašu gribu.

-8-
Ir būtiski izturēties normāli un brīvi. Vai tad šeit nenāk, lai justos brīvi? Pliko pludmalē pieņemts uzvesties tāpāt kā jebkurā citā pludmalē. Sauļojies, peldies, atpūties.

nonchalant

-9-
Vīriešu tēma nūdistu pludmalē ir potenciālā erekcija. Tomēr visi, kas šeit nāk, zina, ka kailu sievieti var uztvert arī citādāk nevis kā iekāres objektu. Vienkārši pierod uztvert citādāk.

Erekcija gan tāpat var gadīties, tomēr nav pieņemts to atrādīt publiski. Pastāv iespēja apgulties uz vēdera un pievērst domas kam filozofiskākam.

sandcastle

-10-
Ja esi vienatnē un gribi palūgt kādam pieskatīt drēbes, ejot ūdenī, tas var izraisīt neuzticību pret tevi pašu. Nu ne vienmēr, bet var gadīties.

Ir zināmi gadījumi, kad vispirms kāds atnācējs lūdz pieskatīt drēbes, tad piedāvājas pats pieskatīt un ņem un aiziet ar visām drēbēm un mantām. Ja esi viens/a, paļaujies uz sevi un spējām novērtēt apkārtējos cilvēkus. Neņem uz pludmali neko lieku. Kopumā apzagšanas gadījumi ir ļoti reti.

– – – – – – – – – – – –

Un vēl…

Ir teiciens, ka “viena bilde atsver tūkstoš vārdu”. Tāpat ir ar nūdistu pludmali. Var daudz “runāt par to”, bet atnākt un pamēģināt ir vienīgais veids kā noskaidrot – kā tad ir.


poga

Advertisements

3 Replies to “Iesācējiem”

  1. Selfiji, jeb pašiņi mūsdienās ir gana populāri un ne reizi vien kāds tos ir taisījis un neesmu redzējis, ka kādam ar to būtu problēmas. Par dabas un citu fotografēšanu gan – labāk nevajag!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s